Image

Usługi - precyzyjna obróbka metali CNC

Image
Obrabianie CNC aluminium i innych metali to coraz popularniejsza metoda. Dzięki rozwojowi technologicznemu zaawansowane urządzenia mogą usprawniać i przyspieszać procesy, a nawet zapewniać usługi bardziej precyzyjne niż ludzie. Toczenie i frezowanie to przykłady usług na CNC, które są obecnie podstawą produkcji wielu typów części i detali. Przemysł motoryzacyjny, zegarmistrzowski, biżuteryjny, medyczny, czy lotniczy - to tylko niektóre gałęzie, które korzystają z możliwości obróbki powierzchniowej profili czy prętów.

Nasze CNC usługi

Computerized Numerical Control, czyli CNC, jest kojarzone przede wszystkim z dwoma typami usług: toczeniem i frezowaniem. Nie są to jedyne dostępne opcje, choć z pewnością są popularne. Obie umożliwiają szybkie wykonanie precyzyjnej obróbki stali, aluminium, czy innych metali, znacznie oszczędzając czas.

 

Toczenie

Ta metoda obróbki precyzyjnej metali polega na skrawaniu - usuwaniu małych części obrabianego obiektu warstwa po warstwie. Tokarka CNC przy obróbce aluminium czy innego metalu wykorzystuje nieruchome narzędzie, które tnie i formuje materiał obracający się na wrzecionie. Produkuje w ten sposób elementy cylindryczne, kule, walce, stożki, jak i wszelkiego rodzaju gwinty.

Frezowanie

Wiele osób myli toczenie z frezowaniem, ze względu na to, że obie metody polegają na skrawaniu. Różnica jest widoczna w działaniu urządzenia. Przy tej technice obrabiany materiał pozostaje nieruchomy, a ostrza poruszają się wokół niego. Ten sposób umożliwia tworzenie wszelkiego rodzaju nieregularnych kształtów.

 

Gwintowanie

Toczenie i frezowanie CNC to nie jedyne, na co pozwalają sterowane numerycznie maszyny. Przy zachowaniu niezwykłej precyzji i powtarzalności - co jest podstawą w produkcji seryjnej - możliwe jest tworzenie gwintów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Proponujemy wykonanie produkcji wielkoseryjnych z prętów, rur i profili o średnicy 3-410mm.

 

Wiercenie

Dzięki wykorzystaniu technologii obróbki stali CNC możliwe jest wykonanie każdego rodzaju otworu o ściśle ustalonej głębokości i średnicy. Niezwykła precyzja sprawia, że pracować można nawet na niewielkich profilach i prętach. Pracujemy na niemalże wszystkich gatunkach metali, m.in. mosiądzu, aluminium i stali.

 

Cięcie

To rewolucyjny sposób na cięcie materiału, na przykład stali czy aluminium, niezwykle precyzyjnie i sprawnie. Maszyna CNC stanowi doskonałą alternatywę dla pił - nie tylko przyspiesza pracę i oszczędza energię pracowników, ale potrafi wykonywać misterne, szczegółowe i drobne wzory, które trudno stworzyć ręcznie.
Image
Image

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Image
Image

Współpracujemy z

Image
Zakład Produkcyjno-Handlowy
„Mikro-Met”
 Grzegorz Kłosowski 

ul. Świerkowa 3
3 87-300 Brodnica
woj. kujawsko-pomorskie
Polska

tel. 56 647 13 33
Image
Image
„Mikro-Met” Grzegorz Kłosowski 

ul. Świerkowa
3 87-300 Brodnica
woj. kujawsko-pomorskie
Polska

tel. 56 647 13 33